602 211 733 nebo 775 321 301 martinsekal@podlahy-renovace-sekal.cz

Jak probíhá renovace parket?

V jakém období je nutné renovovat a co všechno můžeme na parketách opravit anebo jenom poopravit?

Vše záleží na tom, v jakém stavu podlaha. Častěji renovaci vyžadují namáhané parkety v kancelářích, tělocvičnách, kulturních domech, nebo jiných komerčních prostorách. Zde může renovace probíhat dokonce již po pěti letech nebo méně. V prostorách, kde je podlaha méně namáhána a je ošetřována správným způsobem se podlaha renovuje přibližně každých 15 až 20 let.
Parkety můžeme renovovat mnohokrát, nový vzhled mohou dostat i parkety staré až 150 let.
Každá renovace si odebere jenom jeden milimetr dřeva. Případné nerovnosti vytmelíme.

oprava parket

oprava parket

Postup při renovaci parket
1. broušení parket
Renovaci parket začínáme broušením. Broušení parket má několik stupňů: od nejhrubšího až po nejjemnější. Broušení se provádí speciálním strojem a ten ihned odsává i ty nejmenší prachové částice. Tento způsob práce nezanechává žádný nepořádek. Na broušení používáme profesionální stroje.

Postup při broušení parket:
Hrubé broušení – naším cílem při tomto kroku je odstranit nečistotu, jako je starý lak a různé stopy a nerovnosti dřeva. Použijeme brusný materiál o zrnitosti P36 nebo P40, při velkých nerovnostech volíme zrnitost až 24.

Střední broušení – v další fázi se odstraní stopy hrubého broušení

Jemné broušení – se zrnitostí 80 až 100. Pokud budeme používat rozpouštědlové laky, můžeme použít na konečné jemné broušení zrnitost 100 a stále dosáhnete ucelený vzhled povrchu. Při lacích na vodní bázi by se mělo konečné broušení provést se zrnitostí minimálně 120.

Pokud bychom nevybrousili povrch podlahy brusným materiálem střední zrnitosti, zůstanou po broušení jemným materiálem viditelné hluboké rýhy po hrubém brusivu. Když chcete, aby byla podlaha dobře vybroušena, nikdy nepřeskočíme z hrubé zrnitosti přímo na jemnou.

Zobrazit ceník                                             Jak probíhá renovace parket?                                            Kalkulátor cen

Provozovna